Ankara Boşanma Avukatı

Ankaranın En İyi Boşanma Avukatı
Boşanma Avukatı kesinlikle beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni farkındalığımız olabilir mi? Avukatların bir çoğu toplumu iyileştirmek için seçmemiştir avukatlığı. Bir çok boşanma avukatı , avukatlık yapmaya parasal nedenler etkisiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken ince okuyup sık dokumalısınız.

İyi boşanma avukatları duygularınızı farketmelidir. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. Bundan dolayı süreç boyunca size destek olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ön şarttır. Öyleyse iyi bir ankara avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bununla birlikte boşanma davaları nasıl açılır ona da dokunalım. Boşanma davaları iki tarzda açılmaktadır. Eğer taraflar boşanma hususunda anlaşırsa hakime başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin en az bir sene sürmüş olmasıgereklidir. Eğer evlilik hayatı bir seneden Bu Sayfada daha az sürmüş ise eşler anlaşmalı şekilde boşanmak amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli şekilde başvuruda bulunmak zorundadırlar. Anlaşmalı şekilde ayrılabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri gereklidir. Bu protokolün bir avukat vasıtasıyla kaleme alınması iyi olacaktır. Bunun ardından taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli şekilde evliliği bitirmek için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu evliliğe son verme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekmektedir. Ayrıca evliliğe son verme gerekçesinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davalarında davacı iddialarını her türlü delille ispatlayabilir. Mesela resimler kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürebilmektedir. Davayı hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Bir çok avukat var. Doğru boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı bulurken en mantıklı yol tavsiyelerdir. İkinci yol ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren websiteleri de aynı şekilde bulabilirsiniz.

Leave a Reply